Dialogy v noci

5. ledna 2014 v 22:41 |  My life
"Nehraj na mě že ti na něm nezáleží."
"Já si to myslela. Ale sama si to slyšela cestou prvního. Je mi líto, že sem byla tak moc mimo, a že si o mě teď myslí, jak moc neschopná sem."
"Je v tom trochu víc. Když si zjistila, že nemá jen tebe, málem si se rozbrečela. I když mi zarytě tvrdíš, jak je to jen kamarád. Bolí tě, že místo za tebou jel za holkou, která je o tolik mladší, o tolik naivnější."
"A to je ono! Ona je pro něj šance na vztah, protože je tak naivní, tak hezká a mladá. Já sem pro něj jen čárka na kamarádskym seznamu, kamarádka s výhodama, o který si je jistej, že to nikde nebude vyprávět."
"Podívej se, co se s tebou děje, blondýno. Chováš se stejně jako když ti bylo patnáct. Je ti jedno kdy, kde, s kým... A ještě se jim snažíš namluvit, že to tak chceš, že si tak šťastná. Ale ty chceš vztah. Máš k němu našlápnuto, a stejně děláš tohle. No co budeš dělat, až se to *J dozví a pošle tě to háje?"
"Vrátím se zpátky ke Zdeňkovi.."
"...a s ním si byla šťastná?"
"Ne, ale bez něj taky nejsem. Jsem jen prázdná. I ten kamarádkej sex je bez tý možnosti provalení tak nějak nudnej..."
Zvedla se, oblékla si kabát a pomalu kráčela ke dveřím.
"Kam jdeš? Ještě ně..." zažadonila sem.
"Ale ano," otočila se v rámu dveří, "první krok k tomu, aby si byla vyrovnanější je ten, že si přestaneš povídat se svým špatným já, necháš mě jít. Nebudeš už to mít na koho házet, a ostatně... Sem tvoje já. Když povedeš místo dialogu monolog, přijdeš na to samé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama