Neměří víc jak 115 cm...

7. srpna 2012 v 15:03 |  My mind
Adalia Rose. Malá, pětiletá holčička, na kterou by ste na ulici zůstali nejspíš zírat s otevřenou pusou, nebo se jí v horším případě začali smát a blbě na ní ukazovat. Holčička ale nemůže za to, jak vypadá. Nemůže za to ani to, kdyby její rodiče hypoteticky řečeno kouřili nebo byli alkoholici. Adalia trpí nemocí zvanou progerie.
Progerie má dvě formy, takzvanou pravou, kterou má právě Adalia, nebo druhý typ, Warnerův syndrom, což je soubor mnoha chorob (Downova syndromu, například). Co vlastně progerie je? Syndrom rychlého stárnutí. Děti se obvykle nedožívají více než třinácti let. Příznaky jsou u nich pozorovány od dvou let. Mají obličejíček s vystouplýma očima a ušima odstávajícíma od hlavy. Trpí defekty zubů, nehtů, nemají vlasy. Pohlavní vývoj je zpožděný a trpí stařeckými chorobami.
Děti jsou neskutečně silné. Uvědomují si délku času, který jim byl vyměřen na tomhle světě. Rády chodí do školy, učí se všemu novému. A hlavně, tyhle děti se pořád, pořád usmívají. Protože si nechtějí kazit krátký život špatnou náladou. Je to neuvěřitelné.
Adakua by si nejvíc přála vlásky a být krásná...
...pokud tvrdíte, že je krásná, lžete. Víte to vy, ví to ona. Nejsou hezké. Ale jsou úžasné. Chytré. Milé. Spokojené. Jsou to děti, od kterých bychom se všichni mohli učit. V současné době jich je na světě zhruba čtyřicet.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama