Je to jen můj názorrr... Aneb genetika je svinstvo

21. srpna 2012 v 9:23 |  My mind
"Brý deeen! Já sem nějakej Vajgl!" Zaslechla sem zpoza dveří. Musím přiznat, že mi to nepřišlo jako nejlepší začátek pro člověka, jenž si jede usmířit otce vyvolené svého syna. Rozhodla sem se ale nevyjadřovat a jen tiše odposlouchávat. Po zhruba minutě ve společnosti pana Vagla, který vyložil v ortodoxně nekuřácké domácnosti na stůl camelky, skoro si šel vařit kafe a málem i vyhodil nohy na stůl , sem stáhla notebook i svojí maličkost do ústranní svého temného studeného pokoje a jala se rozjímat.
Je možné, že je kretenismus dědičný? Nebo prostě jen méně intelektuální lidé plodí (nebo vychovávají) další méně inteligentní lidi? Nestydím se za to, že za většího kreténa, než synáčka tohohle pána považuji snad jen Milana z Farmy… Dnešní odpoledne mě ale přivedlo k zamyšlení nad tím, že za to onen chlapec vlastně možná nemůže… Třeba to má, ó hrůza, dané geneticky… Halo, říkejte mi Darwin.
Vždyť je to přeci tak prosté. V zaolejované dílně se nedá vychovat absolvent Harvardu. Nebo že by dal…? S určitým sebezapřením možná přeci jen… Ale hlavně s pořádnou snahou. Otcové přece rádi předávají živnost synátorům. Že by jádro věci? Chá.
Příroda určila, že si vybíráme protikladné drahé polovičky, aby nás doplnily o ty vlastnosti, které nám chybí. Pokud ste tedy inteligentní vysokoškolačka s IQ nad sto, měli by ste si vybrat přítele z učňáku pracujícího v autoservisu (nechci nikoho urazit), který každý večer požaduje jen anální sex s lahví piva a zápasem Slávie? Promiňte, nesouhlasím. Vždyť… O čem si proboha budete povídat? "Ahoj miláčku, dneska sem si přidala na rozvrh přednášku z ekonomie!" "Super, *krk*, já sem udřenej jak vůl bejby… Uděláš mě?" Tož… každý svého štěstí strůjce… Ale chcete to, proboha???? Prostě si neumím představit, že by mi některá kamarádka přivedla ukázat určitý prototyp chlapů. Vlastně to jedna již udělala. Vyplivla mi pod nos mladého Vajgla. A já nedokážu jako správná kamarádka sdílet její unešení nad tímhle exémem… Prostě má na víc… (Promiň zlato, vím, že se mnou nebudeš mluvit… Ale vždyť to víš… Vidím po tvém boku Michala /ifyouknowwhatimean/)
Nemají podle přírody právo inteligentní ženy na dobře situovaného chlapa a happy end až do smrti…? Ne, nemají. Ten si totiž vybere blondýnu z mola…

…Je skoro neuvěřitelné tedy, že já, která se za pár let vidím s maturitou, vystudovanou žurnalistikou a v kanceláři Elle nebo Instinktu sem za svůj život byla nejšťastnější se synem řezníka, co těžko prolejzá na zemědělce…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama