Jezdkyně nemají orgasmus aneb největší mýty o jízdě na hemele

4. června 2012 v 17:18 |  Tips

Jakožto člověk, který tráví pomalu každý víkend na závodech a volné chvíle v rajtkách jsem si toho už prožila víc než dost. Narážky, urážky, vtipy. A to od lidí, kteří vůbec netuší, jaký jezdecký sport je a co je k němu všechno potřeba. O jezdectví koluje spousta mýtů, pokusím se zaměřit alespoň na ty zásadní.


1. Jízda na koni není sport
Asi tak největší omyl, který mě zaručeně pokaždé nadzdvihne ze židle. A pokaždé na něj odpovídám stejně: "Tak si pojď sednout!". Jízda na koni totiž není jen o sezení na zadku a držení se za otěže. Jízda na koni je o tvrdém makání nohama a pořádné kondičce. Celou dobu, co na koni sedíte, ho musíte "pobízet" k pohybu stisknutými holeněmi, mimo jiné. Otěže i třmeny jsou pouze pomůcky pro jezdce, ale v tréninku se občas na pokyn trenéra odloží. A ani sebepracovitější oř vám prostě nebude šlapat sám od sebe, bez vaší námahy a bez jasných ukazatelů toho, co má dělat. Každý člověk, který se nevozí po venku, ale snaží se učit jezdit/jezdit umí, leze z koně zadýchaný a zpocený jak myš. Je mi líto, máte námitky? Tak si pojďte sednout! ;)
2. Oblečení na koně není drahá záležitost
Pravda, tohle je rozporuplné. Proto bych na začátku odstavce odbočila od tématu a jednu věc zde osvětlím. Jízda na koni se rozděluje do několika podskupin, kterým dominují dvě skupiny. Jezdectví rekreační a jezdectví sportovní. A v tomto článku se zabývám a hodlám zabývat !POUZE! sportovním odvětvím. Tzn. na rekreaci se nevztahuje, jen aby nedošlo k nedorozumění. Děkuji. Ale zpět k oblečení. Pokud chcete kvalitně sportovat, musíte mít kvalitní výstroj. A ta se neskládá jen z jezdeckých kalhot rajtek a kvalitní helmy, která je do osmnácti let povinná. Pokud se vydáš závodní dráhou, potřebuješ k tomu ještě jezdecké triko, sako, boty a návleky na holeně zvané chapsy… A to mluvím opravdu jen o základních položkách. Věci pro trénink a koně jsou další položky v řádu desetitisíců. Každý koňák, který by svou výzbroj prodal, by měl v mžiku na nové rolexky či boty od Manula Blahnika. A jak tady tak sepisuju článek o jezdeckém oblečení, nedá mi to zakomponovat funny story. Nejmenovaná osoba mužského pohlaví jela ze závodního víkendu a přepadl ji hlad. Rozhodla se tedy zastavit u pumpy a něco si koupit. Vybrala bagetu, a když platila u pultu, do budovy benzínové pumpy vešla skupina puberťáků. Rozkrok u kolen, sluchátka na uších, huby samý beďar. Změřili si onu osobu v jezdeckém pohledem a z jednoho z nich vypadlo jen "'Divej na tu buznu v těch kozačkách!". (pozn. autora: na závody jsou povinné bílé kalhoty a vysoké kožené boty nebo chapsy). Život s koňmi je těžký a nepochopený… Neříkala sme to už někdy?
3. Dívky jezdící na koni špatně dosahují orgasmu
Viděli jste film Panic je na nic? Tam se z toho dělá úplné drama. A já prostě nevím proč… Při sezení v sedle se totiž sedí na zadku, né na pohlavních orgánech… Není tudíž možné, aby vás sedlo jakkoliv stimulovalo. I když sem popravdě řečeno dlouho nechápala, jak možnost sebeukájení v sedle souvisí se špatným dosažením orgasmu v životě, což mi velmi snadno osvětlil kamarád-opotřebování. Můžu se tomu jen smát. Kůň by sice měl chodit pod sedlo každý den, né ale kvůli vašemu potěšení, ale kvůli jeho kondici.
Doufám tedy, že sem vám alespoň trošku pár věcí objasnila a možná se mi poštěstí i to, že někteří z vás občas spolknou hloupou narážku aniž by si jí promysleli. Přece jenom nechápu, proč se ryje do jezdců a do hokejistů ne. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama