Správné použití masek na vlasy

27. května 2012 v 13:22 |  Tips
Masky na vlasy používá poslední dobou víc a víc dívek, a je to dobře. Málokterá z nás má tak bezchybné vlasy, aby je mohla "opečovávat" pouze šamponem. Pokud máš nějaké pochyby ohledně používání těchto malých "zázraků", pokusím se ti poradit.
Oplachovací masky
Spousta dívek dělá chybu už při samotné aplikaci masky. Měla by se dávat na co nejvíc vyždímané vlasy. Voda naředí účinné látky a vlastně by si masku používala úplně na nic. Dále si vlasy hned neoplachuj, vždy alespoň minutu počkej, i když to na výrobku není vysloveně napsáno. Na opláchnutí používej co nejstudenější vodu. Teplá sice lépe vymyje nečistoty, které nezvládl šampon, mohla by s sebou ale vzít i účinky. A ty by ses mohla jen divit, proč ti na vlasy nic nepomáhá. Spousta masek se aktivuje až po styku s horkým vzduchem, takže pokud necháš vlasy vyfénuješ místo toho, abys je nechala jen tak proschnout, určitě nic nezkazíš.
Bezoplachové přípravky a přípravky pro finální účes
Zde platí zásadní pravidlo: aplikuj masky na rozčesané vlasy. A po nanesení si promni hřívu mezi prsty. Dále je lepší si vlasy nejprve malinko profénovat, nebo počkat, až proschnou. Stejně jako u oplachovacích, důvod je naředění.
A na závěr pár rad obecných. Používej ideálně všechny přípravky na vlasy od jedné značky. Pokud máš hodně zničené vlasy, mohla by ti pomoct i pěnová barva bez amoniaku, která je vyživí. Před žehlením používej ochranný sprej. A na závěr: na některé věci nepomůže ani ta nejlepší maska, ale bohužel jen nůžky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama